Pranie metodą parową

Przed wybraniem jednej z dwóch usług: czyszczenia metodą ekstrakcyjna lub parową, warto poznać bliżej każdą z nich. W poprzednim artykule omówiłem już pierwszą metodę, a w tym moją misją będzie przybliżenie Państwu metody czyszczenia parowego.

Proces czyszczenia parowego

Do czyszczenia parowego wymagany jest odpowiedni sprzęt. W przypadku firmy EfektMax jest to odkurzacz firmy Kaercher. Wysokie temperatury pary wodnej wystrzeliwane pod ciśnieniem oddziaływają na brud odspajając go od czyszczonej powierzchni. Dzięki czemu nieczystości mogą zostać bez problemu usunięte za pomocą ssawki zintegrowanej z odkurzaczem lub zwykłej ściereczki z mikrofibry.

Zalety czyszczenia metodą parową

Gorąca para posiada bardzo dobre właściwości czyszczące oraz dezynfekujące. Nie wymaga użycia dodatkowych detergentów. Metoda ta jest ekologiczna, ponieważ zużywa znikome ilości wody. Idealnie radzi sobie z eliminowaniem wszelkiego rodzaju alergenów oraz roztoczy. Dodatkowo ze względu, że czyszczenie parowe zużywa małą ilość wody czyszczone powierzchnie dużo szybciej schną i są dostępne do użytkowania.

Działanie dezynfekujące

Czyszczenie parowe jest to idealny sposób na pozbycie się wszystkich drobnoustrojów. Wysoka temperatura pary wodnej zabija:

  • roztocza kurzu domowego
  • zarodniki pleśni
  • bakterie i wirusy
  • owsiki, lambrie i inne pasożyty
  • pchły, wszy i inne insekty

Metoda ta jest szczególnie polecana alergikom lub rodziną wychowującym małe dzieci.

Potrzebujesz usługi prania tapicerki ?

Skontaktuj się z nami

Do jakich powierzchni najlepiej stosować pranie parowe?

Pranie metodą parową niestety nie nadaje się do czyszczenia dywanów oraz tapicerki materiałowej. Związane jest to działaniem odkurzacza. Sprzęt do czyszczenia parowego nie pozwoli dotrzeć do środka tkaniny i nie rozpuści brudu w takim stopniu jak robi to metoda czyszczenia ekstrakcyjnego. Istnieje nawet ryzyko utrwalenia plam np. po kawie lub herbacie. Odkurzacz parowy najlepiej sprawdza się w czyszczeniu powierzchni tj. glazury, ceramik, glazur, fug, terakoty, gresu, armatury i sprzętu kuchennego, materacy, wózków dziecięcych.

PROMOCJA DLA NOWYCH KLIENTÓW

Pranie tapicerki to nie wszystko. Nasza firma świadczy również kompleksowe usługi z zakresu sprzątania, ozonowania, prania dywanów i wykładzin.
-10% OFF