PRANIE TAPICEREK I TKANIN METODĄ EKSTRAKCYJNĄ

Tapicerki i tkaniny znajdujące się na naszych meblach mają to do siebie, że szybko wchłaniają różnego rodzaju zanieczyszczenia. Przerażeni śladami czerwonego wina, czarnej kawy czy łapek naszego czworonoga biegniemy do sklepu i kupujemy popularne środki czystości. Niestety okazuje się, że do wyczyszczenia tapicerki meblowej nie wystarczy sama chemia. Odpowiednie wypranie tapicerki meblowej wymaga odpowiednich metod, które pomogą wyciągnąć brud z samego środka materiału.

pranie tapicerki metodą ekstrakcyjną - tapicerka w przybliżeniu z widocznymi zabrudzeniami

Usuwanie plam i zabrudzeń domowymi sposobami

Próby wyczyszczenia tapicerki meblowej za pomocą środków odplamiających zazwyczaj prowadzą do nieoczekiwanych rezultatów. Złe zastosowanie środka czyszczącego może przynieść więcej szkód niż pożytku. Uporczywe czyszczenie zabrudzonego miejsca mogą zniszczyć strukturę materiału generując nieodwracalne zmiany na meblu.
Czemu, więc środek odplamiający, który powinien pozbyć się problemu go nie rozwiązał ?

Przyczyna leży głęboko w tkaninie, a dokładnie mówiąc leży tam brud. Odplamiacz nie jest w stanie wyciągnąć wchłoniętego przez materiał zanieczyszczenia. Jedynym dobrym rozwiązaniem jest metoda czyszczenia ekstrakcyjnego, która nie czyści tylko powierzchni materiału ale skupia się również na brudzie głęboko ulokowanym w tkaninie.

pranie dywanów metodą ekstrakcyjną - biały pies leży na czarnym brudnym od sierści dywanie

Pranie tapicerek meblowych i tkanin obiciowych

Na czym polega pranie metodą ekstrakcyjną ?

Czyszczenie tapicerki meblowej metodą ekstrakcyjną odbywa się za pomocą specjalnego sprzętu oraz profesjonalnych środków czyszczących. Pranie rozpoczyna się od rozpylenia pod ciśnieniem roztworu środka czyszczącego wraz z ciepła wodą na materiale. Woda w roztworze posiada temperaturę odpowiednia dla danego typu tkaniny. Detergent po wchłonięciu w tkaninie rozpuszcza brud ułatwiając ekstraktorowi odessanie go z materiału na zewnątrz. W ten sposób brud i resztki nieczystości są w całości usuwane, a tapicerka lub tkanina zostaje prawie sucha.

Zalety prania metodą ekstrakcyjną

Ogromną zaletą metody prania ekstrakcyjnego jest to, że materiał zostaje dogłębnie wyczyszczony. Znaczy to tyle, że cząsteczki brudu znajdujące się głęboko w materiale zostają rozpuszczone i wyssane. Dodatkowo mebel po paru godzinach od prania nadaję się już do normalnego użytku ze względu na to, że ekstraktor wysysa prawie cała wilgoć. W ten sposób materiał parę godzin po czyszczeniu jest już gotowy do użytku codziennego.  

Metoda czyszczenia ekstrakcyjnego gwarantuje:

  • Likwidację nawet najcięższych do usunięcia plam, takich jak wino, atrament, tłuste jedzenie
  • Usuniecie nieprzyjemnych zapachów
  • Przedłużenie żywotności mebli, dywanów, itd.
  • Brak osadu po zastosowaniu środków chemicznych
  • Poprawę jakości życia i komfortu
pranie wykładzin metodą ekstrakcyjną - dzieci leżą i uczą się na dywanie

Jak często prać tapicerkę meblową ?

Utrzymanie naszego środowiska w czystości i świeżości jest bardzo ważne dla naszego zdrowia. Materiały z którymi mamy codziennie styczność przechowują w sobie różnego rodzaju bakterie, alergeny(roztocza kurzu domowego). Zatrzymują zanieczyszczenia w powietrzu. Jeżeli zależy nam na zdrowiu swoim i swoich bliskich warto jest co najmniej 3 razy w roku skorzystać z usług profesjonalnego sprzątania.

Potrzebujesz usługi prania tapicerki ?

Skontaktuj się z nami

Pranie ekstrakcyjne tapicerek samochodowych

Pranie ekstrakcyjne sprawdzi się również w przypadku czyszczenia tapicerek samochodowych.

Wielu z nas, spędzając w samochodzie niejednokrotnie wiele godzin, nie zawsze uświadamia sobie, jak wielkim zagrożeniem dla naszego zdrowia i samopoczucia są zanieczyszczenia w jego wnętrzu. Należy na to zwrócić szczególną uwagę w przypadku zmiany właściciela samochodu, przewożenia transportu pełnego brudzących produktów, częstej zmiany pasażerów czy przewożenia zwierząt.

Zamknięte, niewietrzone pomieszczenie, jakim jest wnętrze auta, może stanowić idealne podłoże dla rozwoju bakterii i grzybów, dlatego warto jest połączyć usługi czyszczenia tapicerki razem z usługą ozonowania. Takie połączenie może zapewnić maximum bezpieczeństwa i komfortu!

PROMOCJA DLA NOWYCH KLIENTÓW

Pranie tapicerki to nie wszystko. Nasza firma świadczy również kompleksowe usługi z zakresu sprzątania, ozonowania, prania dywanów i wykładzin.
-10% OFF

Podsumowując pranie tapicerek i tkanin metodą ekstrakcyjną jest...

Jedna z najskuteczniejszych i najbardziej popularnych metod prania. Meble tapicerowane, dywany, tkaniny zabrudzone przez dzieci, zwierzęta domowe, napoje itd. powracają dzięki niej do swojego pierwotnego czystego wyglądu, pozostając przy tym suche, wolne od bakterii i brzydkich zapachów.  

Inne popularne metody czyszczenia

Jeżeli interesują cię również inne metody czyszczenia mebli zapraszamy do naszych wpisów na temat:

  • Czyszczenie pianą
  • Czyszczenia parą

Skontaktuj się z nami

Created by potrace 1.16, written by Peter Selinger 2001-2019

Obszar działania

Wykonujemy usługi na terenie całego województwa łódzkiego. Na terenie Łodzi dojazd gratis.

Created by potrace 1.16, written by Peter Selinger 2001-2019

TELEFON

+48 501 280 668

Created by potrace 1.16, written by Peter Selinger 2001-2019

Godziny pracy

Pon-Pt 8:00-22:00
Sob 8:00-18:00